Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

güller ve renk anlamları

YazarMesaj
yunusss
SiTe SaHiBi
SiTe SaHiBi
yunusss

güller ve renk anlamları Empty
MesajKonu: güller ve renk anlamları   güller ve renk anlamları Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 8:31 pm

güller ve renk anlamları Beyazguleb0BEYAZ GÜL: Gül, aşkın sevginin ve mutlulu un en güzel anlatım şekillerinden biridir. Biliyorsunuz ki aşk kendi arasında ayrılır. Yaradana olan aşkımız, anneye olan aşkımız, sevgiye olan aşkımız, do aya olan aşkımız. İşte Güllerde kendi aralarında böye çeşitlenir. Beyaz Gül, aşkın ve sevginin 'masumiyeti'ni simgeler.

güller ve renk anlamları Kirmizigulor1KIRMIZI GÜL: Yaşadı ınız bu dünyada seviyor ve seviliyorsanız sizden daha mutlu insan olamaz. İşte bu sevgiyi bazen kelimelerde ve sözcüklerde ararız. Kadınlar ise bu kelimelerle birlikte duyguların en güzel şekli olan çiçeklerden beklerler. Çok seven ve sevilen erkeklerde bunları bilmek ister. Çiçeklerin anlamlarını bilmeyen erkekler bunları tam olarak anlayamaz. Kırmızı gül, Ateşli aşk, Seni çok seviyorum, ihtirasla ba lıyım anlamına gelmektedir. Bu çiçe i bir kıza verirseniz, ateşli duygularla sizi seviyorum, anneye veya ablaya verilirse seni herşeyden çok seviyorum e er bir büyü ünüze ve önderinize verirseniz tutkuyla ba lıyım anlamına gelir. Bazen bir gül verdi iniz kişi bu nalmaların tamamını verir.
güller ve renk anlamları Pembegulri3PEMBE GÜL: Bir kişiyi seviyorsunuz lakin sevginizi bir türlü açılamıyorsunuz. Ona arkadaşlık teklif etmek istiyorsunuz, bunu kelimelere dökemiyorsunuz. Daha do rusu nasıl bir tepkiyle karşılaşaca ınızı merak ediyorsunuz. Karşınızdaki kişi size duygu beslemese bile verece iniz bir çiçek o kişinin size olan duygusunu sert de il ılımanlı bir şekilde herşeyi döker. Pembe gül, "gönlüm sende, seviyorum ve arkadaşımsın. Bu arkadaşlı ı sevgiyle bütünlemek istiyorum." anlamına gelmektedir. Pembe gül, " minnettarlık, takdir etmek, hayranlık ve taziye" anlamına geldi ide ifade edilmektedir.
güller ve renk anlamları Lacivertgulks9MAVİ GÜL: Sevginizin ve aşkınızın ilahili iniz gösterir. Gülün yapraklarındaki rengin farklılı ı sevginizi ilahi aşk oldu unu göstermiş olursunuz. Bu sevgi bir kişiye, bir varlı a veya niteli e karşı olur. Sevginizin yüksekli i maneviyatınızın güçlülü ünü ve o kişiye verdi iniz öz güveni gösterir.
güller ve renk anlamları Sarigulpv5SARI GÜL: Birisinden sevgisini ifade eden bir çiçek aldınız. Lakin bu kişiye karşı sadece arkadaşlık veya davranışlarından memnuniyet duydu unuzu bunun aşk aveya ileri ki dönemlerde evlili e yol açmamasını istiyorsunuz. Bunu da karşınızdaki kişinin sözlerle duygularını kırmak istemiyorsunuz. Kavgalısınız ve kırgın oldu unuz bu kişiye karşı dostlu unuzun sürmesini istiyorsunuz. İşte bu ve buna benzer durumlarda ise Sarı gül almanız gerekmektedir. Sarı gül, "sıcak sevgi, neşe, memnuniyet, özgürlük ve dostluk" olarak nitelendirilir.

SİYAH VEYA KURUTULMUŞ GÜL: Bir çok yerde siyah veya kurutulmuş gül görürsünüz. Yaa bir sevgilinin elinde veya çelenkler üzerinde.

Siyah Gülün anlamı: Hayata ne kadar ba lıysam sana da o kadar ba lıyım. E er siyah gül cenazeye gönderilirse, seni sevdi im kadar hayatı sevmedim. Sen bu dünyadan geçip gittin bizlerin hayatınıda karartın. İnşallah di er bir hayatta bir araya geliriz. Sevgiliye kurutulmuş gül vermek, Sen benim hayatımsın e er hayatımdan çıkıp gedersen bu çiçek gibi olurum. Ölümüne kadar seni seviyorum.

ÇİN GÜLÜ: Tanıdı ınız ve duygularınızı anlatamadı ınız anlarda size en uygun güldür. Çin gülünün, "Zarif ve çok güzelsin" hitap anlamını taşımaktadır. Sadece kişiye iltifat etti inizi gösterir. Şayet karşınızdaki kişi gerçekten bu çiçe in anlamını bilemeyece iniz tahmin ederseniz e er o zaman çiçe in üzerindeki karta "e er anlamını bilemiyorsan evliliker.com'dan çiçeklerin dili ve anlamına bakmanı tavsiye ederim" yazmanız yeterli olacaktır

güller ve renk anlamları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-