Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

çiçek ve anlamları 3

YazarMesaj
yunusss
SiTe SaHiBi
SiTe SaHiBi
yunusss

çiçek ve anlamları 3 Empty
MesajKonu: çiçek ve anlamları 3   çiçek ve anlamları 3 Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 8:17 pm

çiçek ve anlamları 3 Findikza7FINDIK: Çok kırgınsınız veya kavgalısınız. Bu bir iş arkadaşı veya aşkınız olabilir. Eşiniz veya sevdi iniz birisi de. Lakin sizin iyi niyetinizi sözlerle kelimelerle bir türlü anlatamıyorsunuz. E er bu kişiyle barışıp yeni dostluklara, arkadaşlıklara veya aşka yelken açmak istiyorsanız Fındık gönderin. Çiçe i veya a aç dalı olması ise sizin o kişiye karşı "Barışma arzusu" içinde oldu unu gösterir. Lakin karşınızdaki kişi bunun ne anlama geldi ini bilmedi ini düşünüyorsanız a aç dalının üzerindeki karta, "evlilikler.com'dan hangi çiçek ne anlama geliyor bölümüne gir. Daha sonra FINDIK'ın ne anlama geldi ine bak bana dön" yazmanız yeterlidir..
çiçek ve anlamları 3 Fulyali2FULYA: Ayrılıkların barışmasını sa layan ve daha do rusu bir ilişkinin başlamasını istemek anlamına gelmektedir. Söz attınız, nişan bozuldu, boşanma noktasına geldi veya bir sevgilinizle devam eden arkadaşlı ınız bir nedenden dolayı karşınızdaki kişi sizi bıraktı. İşte bu durumda yeniden başlamak ve eski günlere dönmek istiyorsunuz lakin bir türlü bu kişinin karşısına çıkıpta duygularınızı anlatamıyorsunuz. Bazende anlatıyorsunuz ama duygularınızı yine kelimelere sı dıramıyorsunuz. İşte böyle bir durumda sevdi iniz kişiye Fulya göndermeniz, "Canım birtanem, sevgilim, aşkım, hayatımın tek ışı ı ne olur geri dön!" anlamı taşımaktadır.
çiçek ve anlamları 3 Gardenyatt0GARDENYA: Seviyor ve aşıksınız. Aynı durumda sevdi iniz kişinin kalbinde büyük taht kurdu unuzu hissediyorsunuz, siz seviyorsunuz ama bir türlü karşınızdaki kişi sizi sevmedi ini düşünüyorsunuz, bir beraberlik yaşadınız lakin sizden veya karşınızdaki kişiden meydana gelen nedenlerden dolayı ayrı kaldınız ama siz yine onunla beraber olmak istiyorsunuz, unutamadı ınız ama geçmişe dönük yeni bir hayat başlatma imkanınız olmadı gibi bir çok buna benzer nedenler taşıyan kişiler sizin derdinize ve kelimelerinize derman olacak çiçen Gardenya'dır. Gardenya alan veya veren bir kişi, "Beni unutma, sen benim gerçek aşkımsın.., Benle mutlu olursun" anlamını taşımaktadır.
çiçek ve anlamları 3 Gelinbuketiqn4GELİN EL ÇİÇEĞİ: Tüm gelin adaylarının hayalini süsleyen çiçektir. Filmlere ve hayat hikayelerine konu olan, aşk, duygu ve sevginin başlangıcını gösterir. Gelin el çiçe inin gerçek anlamı ise "Ben sevdi imi buldum. Onunla mutlu olabilirim. Bu da onun bana gösterdi i de erin büyüklü ünü göstermektedir" anlamını taşımaktadır. Gelin çiçekleri yapılış tarzlarına ve bulundu u çiçeklerine görede farklı anlamlara gelmektedir.
çiçek ve anlamları 3 Gelinciknh5GELİNCİK: Sevgi bazen bir kelebek bazende bir günlük çiçek gibidir. İnsanların yüreklerini yaksa bile kavuşamazlar. Yakınlarında olsalarda ulaşamazlar. Aşkları onlara mutluluk yerine ızdırap vermeye başlamıştır. Kavuşmak için her yolu deniyorlar ama bir türlü başaramıyorlar. Acı çekseler bile aşkları dolu doluya artmıştır. Bir kişi gelincik alıyor veya sevdi i kişiye gönderiyorsa, "mazlum, hasret, bitap bir aşk yaşadı ı"nı göstermektedir.

GERBERA: Kötü sonuçların olması, başarısızlıkların arkasında hep iyi ve başarılı olunaca ına inanmak, aşkın sürgün yaşaması sevginin büyük olaca ına, kavuşamamanın verdi i ızdırap mutlaka güzelliklerin anahtarı oldu unun habercisi gösterilmesi, zararın yanında karın olaca ı, kavuşamanın mutlaka beraberli e işaret edece ine inanmak ve bu inancını da karşısına göstermek isteyen kişi Gerbera'yı tercih eder. İşte bu tercih, kendisinin sürekli bir umut içeresinde bekledi ini ve iyimserli ini göstermektedir.
çiçek ve anlamları 3 Hanimeliva8HANIMELİ: Arkadaşlıkların, dostlukların, sevgilerin, aşkların başlangıcı ve sürmesi kişilerin birbirlerine olan ba lılıklarıyla ölçülü sayılır. Bir kişi karşısındakine ne kadar çok ba lıysa sevgisi ve güveni de o kadar fazla olur. Bazen bazı aşıklara bakarsınız bir türlü evlenmediklerini görürsünüz lakin aşkları sonsuzdur. Nedeni ise birbirlerine olan ba lılıklarıdır. Bir yerden veya bir kişiden hanımeli alırsanız e er, "bu kişi size olan ba lılı ını tekrarlamış ve ebediyete, sonsuza kadar sürdürece ini" belirtmek istemiştir.
çiçek ve anlamları 3 Hercaimenekselz2HERCAİ MENEKŞE: Aşk insanları bazen deli divane eder.. Yollara düşürür hayellere götürür. Sanki onsuz yaşam olmayacakmış gibi düşündürür. Yaşamın tek kayna ı o dur diyorsunuz. İşte böyle bir duyguya kapıldı ınızda veya sizin bu aşkınızı karşınızdaki kişinin görmesini istedi inizde, sevginizin taşkınlı ını belirtmek istedi inizde Hercai menekşe bu duygularınızı belirtir. Çiçe i alan kişi, "hep seni düşünüyorum, sensiz hiç birşeyi göremiyorum, gezdi im yerlerde sen, işyerinmde sen, hayallerimde sen, uykumda sen, yeme imde sen, yanımda sen, konuştu umda sen, beynimde, kalbimde sen, sen benim damarlarımdasın, ben aşk kurbanıyım" anlamına gelmektedir.
çiçek ve anlamları 3 Irissm8İRİS: Yaşadı ınız, sevgi, aşk, arkadaşlık, dostluk bazen yıllar geçsede unutamazsınız. İşte bu anılar ve duyguların inceli i insanları başka aleme taşır. O yaşadı ını an bile size mutluluk verir. Kişinin size göstermiş oldu u zerafet ve mutluluk hatıralarınızı canlandırmasına neden olmuştur. İşte birisinde iris alır iseniz bilinki o kişinin "hatıralarını canlandırmış, kişili iniz, karakteriniz ve görüntünüzdeki zerafetle büyülemiş"siniz anlamına gelmektedir.
çiçek ve anlamları 3 Ihlamuryq1IHLAMUR: Mutlulu un ve ibadetin en güzel anlamını taşır ıhlamur. Bu çiçek evli çiftler arasında en yaygın verilen hediyelerdendir. Ihlamur alan bir kişi, "eşinin onu çok sevdi ini ve ebediyete kadar sevece ini, ölümden sonraki hayatta bile beraber olacaklarını düşündü ünü" göstermektedir. Şayet eşiniz bu çiçe in anlamını bilmedi ini düşünürseniz e er kartın üzerine "ne demek istedi imi bilmek istiyorsan e er evlilikler.com'un çiçeklerin anlamı bölümünden IHLAMUR'a bak" yazmanız yeterli olacaktır.
çiçek ve anlamları 3 Ispanyolyaseminiml7İSPANYOL YASEMİNİ: Karşınızdaki kişiden hoşlanıyorsunuz veya duygularınızı paylaştı ınız kişiyle bir türlü konuşamıyorsunuz. Çok seksi ve ateşli oldu unu düşünüyorsunuz. Ondan aldı ınız haz ve zevki hiç birşeyden alamıyorsunuz. İşte bu ateşli duygularınızı kelimelerle ifade edemiyorsanız e er o kişiye, İspanyol Yasemini göndererek, "Bence sen çok seksi ve şehvet dolu birisin. Beni ve yüre imi yakıyor duygularımı alevlendiriyorsun" anlamına gelmektedir

çiçek ve anlamları 3
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-