AnasayfaSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 
 

 çiçek ve anlamları 2

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
yunusss
SiTe SaHiBi
SiTe SaHiBi
avatar

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 18/02/08

MesajKonu: çiçek ve anlamları 2   Cuma Mart 14, 2008 8:16 pm

KIRMIZI GLAYÖR: Bir kişiyle daha önceden konuşup anlaşmışsınız, lakin beklentileriniz gerçekleşmedi. Bu durumda yeniden talepte bulunmaktan çekiniyorsunuz. Veya tepkisinden korkuyorsunuz. Ama sonuç almak istiyorsunuz. İste inizi tekrarlamak istiyorsanız Kırmızı Glayör gönderdi inizde iste inizi tekrarlamış olursunuz. Duygularınızı anlattı ınız birey çiçe in dilinden anlayan biriyse zaten o sizin iste inizi hatırlar. Bilmiyorsa e er kartına "evlilikler.com'dan çiçeklerin dili bölümünü okunamızı tavsiye ederim" yazmanız yeterli olacaktır.PEMBE GLAYÖR: Güzellikler kendi aralarında çeşit çeşittir. En büyük güzellik ise kişinin kendisi ve davranış biçimidir. Olaylara yaklaşımı ve bulundu u mevkiiyi koruyandır. Böyle bir niteli e sahip bir sevgiliniz, aşkınız, eşiniz veya arkadaşınız varsa, duygularınızı bu kişiye anlatmakta kendinizi uzak görüyor veya konuşmanıza daha da de er katmak istiyorsanız ve karşınızdaki kişinin zerafetini gösteren bir çiçekte Pembe Glayör'dür. Şayet siz bu çiçe i gönderdi inizde o kişi zerafetinin farkına varır. Çiçe i alan sizin bu zerafetini gördü ünü fark ettirmiş olur.SARI GLAYÖR: Sevdi iniz bir kişiyi kıskandıgınızı gösteren bir çiçektir. Sevgilinizi, eşinizi veya aşkanızı hatta arkadaşınızı bir başkasıyla gördünüz... Aynı yerde çalışıyor, okuyor veya ortak bir şeyler yapıyorsunuz. Lakin onun sizi geçmesinden veya kaybetmenizden korktu unuz için kıskandınız. Sarı Glayör, kıskançlık anlamına geldi i için sizin bu duygularınızı yansıtır. Veya karşınızdakinin kıskançlık yüzünden size kırıldı ını düşünürsünüz o zaman bu çiçe i gönderir "kıskandıngmı" demek anlamına gelmektedir.MOR GLAYÖR: Çok inançlı birisi oldu unuzu gösterir. Yaradana inanmak, bir işi başarmaya inanmak, karşınızdaki kişinin sözüne inanmak, inançın türlerini gösterir. İşte siz bu çiçe i aldı ınızda, karşınızdaki kişinin size olan inancının olumlu oldu unu ifade eder ve aynı kişisel beklentisininde kendisine yapılmasını ister..
ÇAN ÇİÇEĞİ: Aşık olanlar ve aşkı hissedenlerin çiçegi olarak anılır. Aşık oldu unuz, sevdi iniz veya büyük bir aşkla evlendi iniz kişiye aşkınızı göstermenin en iyi yöntemi çan çiçe i vermektir. İlk günkü gibi partnerinizi seviyorsanız ve bunuda göstermek istiyorsanız veya o kişi sizin aşkınızın eskisi gibi olmadı ını düşünüyorsa mutlaka çan çiçe i göndererek kalbini alabilirsiniz. Çan Çiçegi, "Aşkımıza sadakatle ba lıyım" anlamını taşımaktadır.
ÇUHA ÇİÇEĞİ: Karşınızdaki bayana hayran kalıyorsunuz ona güzel oldu unu iltifat etmek istiyorsunuz ama bir türlü bu iltifatta bulunamıyorsunuz. Belki siz duygularınızı art niyetli olmasada söylemek istiyorsunuz lakin karşınızdaki sizi yanlış anlamasından veya terslemesinden korkuyorsunuz. İşte bu iltifatı yapmadan önce be endi iniz bu kişiye Çuha Çiçe i göndererek, "çok güzelsin" demiş olursunuz. Aynı şekilde bazen sözlünüze, nişanlınıza, aşkınıza, arkadaşınıza ve eşinize iltifanıtınız yetmedi ini düşünürseniz e er o zaman Çuha Çiçe i göndermenizde fayda vardır.
DEFNE: Dostlarınıza veya mesleklerinde mevkii yükselen terfi eden kişilere gönderebilirsiniz. Defne'nin anlamı "şan, ün, görkem, şöhret ve bu sizin hakkınız daha iyisini olmasını bekleriz" gibi anlam taşımaktadır. İşe yeni giren ve çalışmaya başlayanlara da gönderilir.
EĞRELTİ OTU: Yeni taşınan komşunuza veya yeni tanıştı ınız birisine hatta uzun zamandır aynı yerde çalışmanıza ra men bir türlü yakınlık kuramadı ınız kişiye gönderebilirsiniz. E relti otunun anlamı samimiyet kurmak istedi inizi belirtir. Samimiyetlik kurmak, dostlukların, arkadaşlıkların, aşkların ve sevginin başlangıcıdır. Samimiyetlik kuramazsanız karşınızdaki kişiyi de tanıyamazsınız. Bu nedenledir ki tanışmak istedi iniz kişiyle samimiyetlik kurmak istiyorsanız çiçekçinizden e erlti otu yaptırabilirsiniz.

ELMA: Bazen insanın duyguları çok fazla kabarmıştır. Lakin karşısındaki insanlar duygularını sınırsızca yaşamak ister. Lakin bunu karşısındaki kişiye anlatamazsa Elma Çiçe i verir, o zaman duygularını anlatamadı ı bu kişiye "itiraf etmem gerekirse, seni görünce di er duygularım kabarıyor ve şeytana uymamak için kendimi zor tutuyorum. Ya sen..." anlamına gelmektedir.
ERİK: Bir kişi tarafından size erik hediye edilir veya siz bir kişiye erik veya çiçe ini verirseniz bu "sözüme sadık kalaca ım. Verdi im her söze sadık kaldı ım gibi sadakatlili imi gösteriyorum" anlamına gelmektedir. Bu yapıtaşı her yerde ve her zaman yapılmayaca ını bilmenizde fayda vardır. E er insanlar vercekleri sözlerin arkasında durumaz ve böyle bir hediye gönderip yerine getiremezse çiçekten midir, erikten midir bilinmez, hiç bir zaman güven tazeleyemiyor.
FESLEĞEN: Karşınızdaki bir kişinin iş başarısı veya kariyerinde belli noktaya geldi iniz duydunuz.., Çok sevdi iniz bir arkadaşınızın sözlendi ini veya yeni dostluklara yelken açtı ını haber verildi.., Yeni ev, otomobil, mobilya vb araçlar davetinde gördünüz..., İş veya ofis açtı ının davetini aldınız, bu ve buna benzer bir çok kondua arkadaşınıza, yakınınıza veya orta ınıza Fesle en yaptırıp göndermeniz en güzel hediyelerden birtanesidir. Çiçe in anlamı, "Aldı ı, yaptı ı, kurdu u veya yeni bir hayata başlamasında iyi dileklerde ve onunlla birlikte oldu unuz" anlamına gelmektedir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
çiçek ve anlamları 2
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: !'^+!^+GeNç CaFe!'^+!'+ :: Çiçekleri Dili ve Anlamları-
Buraya geçin: