AnasayfaSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 
 

 çiçek ve anlamları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
yunusss
SiTe SaHiBi
SiTe SaHiBi
avatar

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 18/02/08

MesajKonu: çiçek ve anlamları   Cuma Mart 14, 2008 8:13 pm

AÇELYA: Denizdeki coşuklu dalgalara benzeyen duyguların zincire vurulmuş, özlem içerisinde kalmış, ulaşmanın kolay oldu u fakat bir o kadar da zorlu unu göstermenin en güzel anlatım şeklini hitap eden çiçek türü Açelya'dır. Birisini çok seviyorsunuz lakin görmek istiyorsunuz ama göremiyorsunuz. O an o kişiyi aramak veya dokunmak istiyorsunuz, aramamanız gerekti in biliyorsunuz lakin aradı ınızda sorun olaca ından bildi inizden arayamıyor veya yanına gidemiyorsunuz. İşte bu yaşadı ınız duyguları karşınızdaki kişiye göstermek için gönderece iniz en mükemmel çiçek türüdür. Açelya, "nefse hakimeyet" anlamına geldi i için sizin duygunuzu ifade eder..

AÇELYA HİNT:
Güzel başlayan dostlu unuzu veya sevginizi karşınızdaki kişiye artık beslemiyorsunuz. Bu duygunuzu da bir türlü o kişiye anlatamıyorsunuz. Ya olacaklardan çekiniyor veya üzülmesini gözlerinizle görmek istemiyorsunuz. İşte ilişkilerin bitti ini anlatan çiçek Açelya Hint'tir. Yani çiçekcinizden Açelya istedi inizde duygunuzu mutlaka belirtin. Açelya Hint, "Gerçe şu ki, herşey tam anlamıyla bitti. Artık seni sevemiyorum" anlamına gelir. Siz ayrılmak istedi iniz kişi için çiçekçiye gidiyorsunuz ve "bana oradan bir açelya yaparmısın" dedi inizde, çiçekciler genelde sevgiye yönelik oldu u için hemen bir açelya yapacaktır. O zaman ayrılık yerine aşk do abilir. Bu nedenledir ki ayrılmak istedi iniz belirtirsiniz. Veya "Açelya Hint yapın ve şu adrese gönderin" demeniz yeterli olacaktır.
ADAÇAYI: İyi olmanın en yönlü anlatım biçimidir. Bir çok evde veya bir çok çiftin beraber oldu u yerlerde adaçayı görürsünüz. Adaçayı evli çiftler asarında "biz iyi bir aileyiz" mesajını verir. Yeni arkadaşlıklarda ise Adaçayı, "biz iyi anlaşan bir çiftiz, iyi bir aile oluruz" mesajı vermektedir. Şayet işyerinde bir müdür ekibine adaçayı verirse "biz iyi bir ekibiz ve başarılıyız" anlamına gelir.

AKASYA(Pembe veya kırmızı): Kadınların en çok hoşlandıkları çiçekler arasında yer almaktadır. En çok elit kesim kullanıyor. Pembe veya kırmızı Akasya, güzellik, zerafet ve incekli i simgeler. Bir erkekten bir bayana pembe veya kırmızı akasya giderse "seni be eniyorum" anlamına gelir. Aynı durum bir kızdan erke e giderse yine aynı anlam taşımaktadır. Birbirlerini tanıyan ama duygularının arkadaşça mı, yoksa aşk ve sevgiyle yo unlaşmış mı oldu unu anlamanın en iyi yöntemi oldu unu unutmayın.
AKASYA (beyaz): Hayat sürprizlerle doludur. Bazen insanın başına öyle olaylar geliyor ki, kendisi bile hayrete düşüyor. İşte bu sürprizlerle karşılaştı ınızda ve karşınızdakini kırmak istemiyor bunu tatlı bir şekilde anlatmak istiyorsanız Beyaz Akasya gönderin. Beyaz Akasya, dostluk yani "bizim ki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça gibi.." anlamına gelmektedir.
AKASYA (sarı): Birço umuz içine kapanı ız. Bazen bir sanatçıya, bazen mahallemizdeki birisine veya çalıştı ımız iş yerindeki arkadaşımıza hatta akraba içerisindeki yakınımıza aşı ızdır. Bu aşkı sadece kendimiz biliriz. Kimse bilemez. Bir türlü bu kişiye açılıp sevgimizi ve aşkımızı söylemeyiz. Veya birisi size aşıktır. Bu aşkı ne kendiniz ne de başkası bilir. E er bir gün masanızın üzerine veya çantanıza bir Sarı Akasya bırakılırsa, bilin ki sizi birisi platonik seviyor ve isimsiz aşık oldu unu göstermeye çalışıyor. Aynı şekilde siz de isminizi bilmesini istemedi iniz kişiye sarı akasya gönderebilirsiniz.

ANANAS: Hayatta başarılı olmak ve istedi ini elde etmek kadar güzel bir olgu yoktur. Bazen insanlar yanındaki kişilerin başarısından gururlanır. Bu kişiler eşler, arkadaşlar, sevgililer ve arkadaşlardır. Karşınızdaki kişiye Ananas hediye vermenin anlamı, "sen mükemmel ve kusursuz birisin" demektir. Ananas gönderdi iniz kişi bu çiçe i aldı ında ne anlama geldi ini bilmeyece ini düşünürseniz notunuzda, "Türkiye'nin en büyük evlilik-aile bilgilendirme ve alışveriş portalı olan evlilikler.com'dan çiçeklerin anlamına girip oku"masını isteyin. Daha anlamlı olacaktır.

AĞLAYAN GELİN ÇİÇEĞİ: Hiç bir gelinin a lamasını istemeyiz. Ama bazı çiçekler vardır ki bu çiçekler insanların duygularını tamamen yansıtır. Hem görünüşleriyle hemde tarzıyla. A layan Gelin Çiçe i ise hayata veya berberliklerdeki isyanı dile getirir. Bulundu unuz ortamdan veya birlikteli inizden artık kurtulmak istedi inizi yani isyan etti iniz gösterir. Çiçe in tarzı ve görünüşüde a layan gelinlere benzetildi i için bu ad verilmiştir.
ARDIÇ: Kendinizi güçlü ve sevdiklerinize güven vermek istiyorsanız bu kişilere ardıç vermeniz gerekir. Ardıç çiçe i alan kişi, çiçe i gönderen kişi tarafından koruma altına alındı ını ve herhangi bir sorunla karşılaştı ında bu kişi tarafından korunaca ı anlamına gelir.
AYÇİÇEĞİ: Aşkın ve sevginin sınırı yoktur. En güzel ve en büyük aşk o kişiye verdi iniz de er ile gösterilmektedir. Sevdi iniz bir kişiye ayçiçe i göndermek, "Sana tapıyorum, benim için eşsizsin" anlamını taşımaktadır. Ayçiçe i alan kişi ise kendini gerçek anlamda seven birisiyle oldu u hissini yakalar.
ANEMON: Hayatın en güzel yılları genelde gençlik yıllarıdır. Bu yıllarda aşkı, sevgiyi, ihtirası ve güzellikleri bir anlamda tam olarak anlamaya çalışılan zamandır. Deli dolu, manalı veya manasız bir yaşamın içindedir. Bazen insanlar kendi başına gelebilecek kötü olayları bile göremez. Gençler ve kendini genç hissedenler. Gözleri hiç bir şeyi görmeyen ve de er verdi i insanında aynı şekilde düşündü ün görmek isteyenler. Sevdi inize Anemon göndermeniz, "gençlik ve aşkta saadet" bekledi inizi ifade edersiniz.

BADEM: Sevgiliniz tarafından terk edildiniz veya eşinizden boşandınız ama onu yine çok seviyorsunuz. Gururunuz veya onurunuz nedeniyle bir türlü bu kişiye açılamıyorsunuz. Yüz yüze gelip konuşmak istiyorsunuz ama nasıl bir tepkiyle karşılaca ınızı bilmiyorsunuz. İşte bu anlarda sizin yerinize düşüncelerinizi döküman olacak bir çiçek Badem'dir. Konuşmadan önce veya çiçekçide yaptırıp gönderdi iniz Badem'in anlamı ise "Aşkımızın sürmesini umut ediyorum. İnşallah olumlu yanıt beklerim" anlamına gelmektedir. Şayet karşınızdaki kişi çiçe in anlamını bilmiyorsan evlilikler.com çiçeklerin anlamına bak" diye not yazmanızıda tavsiye ederiz.
BİBERİYE: Bazen geçmişe özlem duyarsınız. Bu özleminizin içerisinde bulunan insanları anarsınız. Söz, nişan, evlilik, sevgi, aşk duygular besledi iniz kişi olabilir. Daha do rusu önceden sevip belli günler yaşamış oldu unuz bir dost veya sevgili hatta boşandı ınız bir kişi olabilir. İşte bu kişiyi hayatınızdan silemezsiniz. Yapılan geçimsizlik nedenleri unutulur iyi tarafları anılır. Bu sevdi iniz kişiye biberiye gönderdi inizde onu iyi dilekler andı ınız anlamına gelmektedir. Bazen bir mezarın üzerine de bırakılabilir.
BEYAZ GLAYÖR: Yaşam her zaman mutlulukla geçmez. Hayatınızda her şey istedi iniz gibi olsaydı o zaman zevkine varamazdınız. Yaşam boyunca mutlulu un yanı sıra üzüntü, acı ve kırgınlıklar bazende küslükler meydana gelebilir. Ama sizin hatanızdan veya karşınızdakinin hatasından. Bu kişiyle kırgınlı ınızı bitirmek ve dostluk başlatmak istiyorsanız e er Beyaz Glayör verebilirsiniz. Beyaz Glayör'ün teması dostluktur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
çiçek ve anlamları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: !'^+!^+GeNç CaFe!'^+!'+ :: Çiçekleri Dili ve Anlamları-
Buraya geçin: